STEAM

STEAM

Природничі науки — цікаві й захопливі. До того ж, вони не лише про кабінеті уроки, а про дивовижний світ навколо й те, як він функціонує🌍
Настя — філологиня й викладає українську мову та літературу, але вона захоплюється біологією, футурологією, когнітивістикою тощо. А ще мріє взятись за курс з фізики та математики. Тому намагається інтегрувати знання зі STEAM у свої мовні та літературні уроки й ділиться способами:
📌Беріть для диктантів та аудіювань науково-популярні тексти. Наприклад, можна взяти тексти про науковців, наукові відкриття тощо.
📌Порівнюйте персоналії. До прикладу, письменників та науковців, їхні творчі звички тощо. Марка Вовчка та Марію Кюрі, Томаса Едісона та Івана Франка тощо.
📌Дивіться українськомовні науково-популярні відео із завданнями. На уроках можна переглядати відео "Enjoy the science" з природничих наук та дати завдання, наприклад, знайти в них 10 іменників у родовому відмінку.
📌Проводьте дискусії та розвивайте критичне мислення. Важливо вчити дітей дискутувати, доводити свою думку, відрізняти правду від неправди. Тому можна влаштовувати дискусії на наукові теми — "Чому Земля рухається, а ми цього не відчуваємо?", "Що з'явилось першим — курка чи яйце?", "Чому кров червона, а вени — сині?" й разом намагайтесь докопатись до істини.
📌Порівнюйте легенди та наукові теорії. У програмі української літератури вивчають багато легенд та міфів наших предків, які намагались якось пояснити природні явища. Цікаво порівняти їх з науково доведеним теоріями. Наприклад, "Легенда про Силуна і Карпа" оповідає, ніби чоловік на ім'я Силун потрапив під землю й вибив гори. Обговоріть, внаслідок яких природніх явищ насправді з'явились гори тощо.